eesti rahaolümpiaad on algamas!

20.01.18.: Äsja äriregistrile esitatud 2017. aasta majandusaasta aruande kohaselt on Tuulberg Index OÜ saanud rekordilise kahjumi -5 889 eurot. See oli aruande selgistuste kohaselt põhjustatud juriidilistest kuludest (lõivud) ja sponsorlusest noortemeeskondadele ja -võistlustele ning makstavatest stipendiumitest. Tuulberg Indexi varade maht on 66 754 eurot. Sellest moodustavad laenud 6 598 eurot ja omakapital 60 156 eurot.

tuulberg index lõpetas 2017. aasta rekordilise kahjumiga

Tuulberg Index aga kasvas 2017. aastal +8,49 % võrra, mis jääb samuti tugevalt alla Indexi 13 tegevusaasta keskmisele aastatootlusele +49,72%. See tähendab, et 2017. aastal kasvatasid võlausaldajad oma vara 8,49 % võrra.

Eeltoodud andmetest lähtuvalt saab 2017. aastat hinnata ebaõnnestunuks.

Tuulberg Indexi Councilil seisab ees tõsine juhtunu analüüs, seda enam, et maailmarturgudel oli eelmine aasta rekordiline. 

tuulberg index OÜ sai 24. jaanuaril 10-aastaseks

24.01.18.: 24. jaanuaril tähistab Tuulberg Index OÜ oma registreerimise 10. aastapäeva. Just sellest ajast alates haldab osaühing juba varem eraviisiliselt algatatud samanimelist väärtpaberiindeksit. Indeksit arvutatakse indeksisse ostetud turuinstrumentide ostu- ja müügihindade vahe alusel. Oluliseks peetakse suurt hajutatust ja eeskujuks on võetud erinevate riikide pensionifondide haldamine.

Tuulberg indexi osanikke on 4 isikut ja lisaks on mõned indeksisse investeerijad. Viimastel aastatel on index tegemas tähelendu hariduse vallas, kaasates hetkel 107 noort ja andekat inimest kümnekonnast riigist indeksisse ostude ja sellest müükide kujundamisse. Tulemused on aina paremad.

Tuulberg Index on üle 12 aastase tegevuse käigus tõusnud 7,46 korda. Nii häid tulemusi ja originaalseid lahendusi on raske leida.  Edu edaspidiseks, noored!

Eesti rahaolümpiaadi võitis Enrik Lillemaa

01.05.18.: Eesti rahaoskuste olümpiaadil tuli võitjaks Rakvere Reaalgümnaasiumi 9. klassi õppur Enrik Lillemaa. Talle järgnesid eelmisel aastal samuti hõbemedalile tulnud Markus Meier (Hugo Treffneri Gümnaasiumi 11. klass) ja Rainer Kravets (Tallinna Reaalkooli 11. klass). Esikolmiku vahel käis väga pingeline punkt-punkti võistlus ja võitja ei olnud kuni viimase minutini kindel.

 

Põhikooliarvestuses tuli Eesti meistriks absoluutarvestuse võitja Enrik Lillemaa. Temale pakkusid tugevat konkurentsi hõbedale tulnud Armo Tann (Kilingi-Nõmme Gümnaasium) ja Henrik Tali (Kilingi-Nõmme Gümnaasium). 

Võistlus toimus juba 15. korda ja oli sel hooajal väga tasavägine ja heal tasemel.

Olümpiaadil tuleb ennustada majandus- ja ühiskonnauudiseid, lahendada majandusmatemaatika ülesandeid ja võib teha majandustehinguid.

1. novembril avatakse eesti 2019. aasta rahaolümpiaad

31.10.18.: Eesti rahaoskuste olümpiaadil  algab 1. novembril majandustehingute periood. Olümpiaadil võib 1200 virtuaaleuro eest osta erinevate firmade aktsiaid, fondide osakuid, tooraineid ja valuutasid. Samuti on võimalik panna raha tähtajalisele hoiusele ja võtta laenu. 15. novembriks tuleb vastata enneustusküsimustele ja 1. jaanuariks 2019 lahendada kõik majandusmatemaatika ülesanded. 

 

Olümpiaad toimub ainult Internetis ja ostu-müügiotsuseid võib teha endale sobival ajal. Vastuste saatmise aeg on samuti paindlik, samas tuleb kinni pidada vastamise lõppkuupäevast.

Tegemist on põneva võistlusega, kus liidripositsioonid vahetuvad väga sageli.

Meistritiitlit asub kaitsma Enrik Lillemaa Nõo Reaalgümnaasiumi 10. klassist. 

Soovime kõigile edukat esinemist!