eesti rahaolümpiaad on algamas!

24.01.18.: 24. jaanuaril tähistab Tuulberg Index OÜ oma registreerimise 10. aastapäeva. Just sellest ajast alates haldab osaühing juba varem eraviisiliselt algatatud samanimelist väärtpaberiindeksit. Indeksit arvutatakse indeksisse ostetud turuinstrumentide ostu- ja müügihindade vahe alusel. Oluliseks peetakse suurt hajutatust ja eeskujuks on võetud erinevate riikide pensionifondide haldamine.

tuulberg index OÜ sai 24. jaanuaril 10-aastaseks

Tuulberg indexi osanikke on 4 isikut ja lisaks on mõned indeksisse investeerijad. Viimastel aastatel on index tegemas tähelendu hariduse vallas, kaasates hetkel 107 noort ja andekat inimest kümnekonnast riigist indeksisse ostude ja sellest müükide kujundamisse. Tulemused on aina paremad.

Tuulberg Index on üle 12 aastase tegevuse käigus tõusnud 7,46 korda. Nii häid tulemusi ja originaalseid lahendusi on raske leida.  Edu edaspidiseks, noored!

Eesti 2018. aasta rahaolümpiaadi võitis Enrik Lillemaa

01.05.18.: Eesti rahaoskuste olümpiaadil tuli võitjaks Rakvere Reaalgümnaasiumi 9. klassi õppur Enrik Lillemaa. Talle järgnesid eelmisel aastal samuti hõbemedalile tulnud Markus Meier (Hugo Treffneri Gümnaasiumi 11. klass) ja Rainer Kravets (Tallinna Reaalkooli 11. klass). Esikolmiku vahel käis väga pingeline punkt-punkti võistlus ja võitja ei olnud kuni viimase minutini kindel.

Põhikooliarvestuses tuli Eesti meistriks absoluutarvestuse võitja Enrik Lillemaa. Temale pakkusid tugevat konkurentsi hõbedale tulnud Armo Tann (Kilingi-Nõmme Gümnaasium) ja Henrik Tali (Kilingi-Nõmme Gümnaasium). 

Võistlus toimus juba 15. korda ja oli sel hooajal väga tasavägine ja heal tasemel.

Olümpiaadil tuleb ennustada majandus- ja ühiskonnauudiseid, lahendada majandusmatemaatika ülesandeid ja võib teha majandustehinguid.

Betty annette laas võitis eesti 2019. aasta rahaolümpiaadi

01.05.19.: Eesti rahaoskuste olümpiaadil võitis seekord Batty Annette Laas (Gustav Adolfi Gümnaasiumi 12 A klass). Betty alguses ei saanud mitte kuidagi vedama, aga viimastel nädalatel tegi neiu ülimalt tarku otsuseid ja kindlustas esikoha üsna veenvalt. Teisele kohale tõusis viimase kuul tehtud õnnestunud tehingutega Karl Renno Eesti Maaülikoolist. Kolmaks tuli paljudele üllatuslikult Viljandi Paalalinna Kooli 9B klassi õpilane Hanna Jaani.

 

Sel hooajal oli väga palju ja samas heade tulemustega õpilasi põhikoolidest. 

Nagu mainitud tuli põhikoolide arvestuses Eesti meistriks Hanna Jaani. Hõbedale tuli Liisa-Lotte Pehter Ülenurme Gümnaasiumist ja kolmanda koha saavutas Siim Viilukas Gustab Adolfi Gümnaasiumist. Kokku osales 125 noort rahatarka.

Järgmine olümpiaad algab 1. novembril 2019. 

MTÜ Tuulberg. EU Liiga valmistub 25. hooajaks

20.08.19.: MTÜ Tuulberg.eu Liiga alustab oma 25. hooaega. 

Juunis avaldatud majandusaasta aruande põhjal või öelda, et Liiga on tegemas korralikku tõusu. Selle tõestuseks on liikmete arvu kasv 72-lt 106-le ja noorteliiga tegevuses osalejate arvu kasv 419-le. Nii laia haaret pole Haapsalus tegutseval liigal veel olnud.

Eriti tähelepanuväärne on seejuures liiga majanduslik efektiivsus. Liiga sisse-

tulekud on küll palju vähenenud võrreldes eelmiste aastatega. kuid sellejuures on liiga kogunud 1856 eurose sissetuleku juures reservi 902 eurot. Kindlasti on tegemist musterlapsega Eestis nii väga levinud laia kulutamise juures. Tubli!

Liigal on viis tegevusharu: korvpalliliiga LKL, rannavollesari Haapsalu Beach, Eesti rahaoskuste olümpiaad, streetballisari Haapsalu Street ja investeerimiskool. Juba on alanud registreerimine Eesti rahaolümpiaadile.