Uudised

2017. aasta võitjad kutsuti Riigikogu rahanduskomisjoni poolt kohtumisele ja autasustamisele. Parimaid autasutas Riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees Remo Holsmer. Lisaks sellele oli osalistel võimalus teha ekskursioon Riigikogus ja Eesti Panga muuseumis.

 

Eesti rahaolümpiaadile registreerimine

Eesti rahaoskuste olümpiaad 2019 algab 1. novembril 2018, registreerimine on alanud

registreerimine on alanud! Võistlus toimub ainult internetis

Eesti rahaoskuste olümpiaadi kolmas osa on 5 kuu jooksul majandustehingute sooritamise võimalus. Algselt saab osaleja 1200 punkti virtuaalraha, mida on võimalik edukate tehingutega kasvatada ja ebaedukate tehingutega kaotada. Osta ja müüa saab aktsiaid, fondide osakuid, tooraineid ja toidusaadusi. Majandustehingute punktid liidetakse ennustuste ja ülesannete punktidele juurde. Tehinguid saab teha 1. novembrist kuni 30. aprillini.

Eesti rahaoskuste olümpiaadi teine osa on ülesannete lahendamine. Ülesanded on majandusmatemaatikast ja vastused tuleb saata ettenähtud kuupäevaks. Õigete vastuste korral on osalejatel võimalik saada 600 punkti.

Seega on osalejael koos viktoriiniga võimalik koguda kuni 1200 punkti.

Eesti rahaoskuste olümpiaadi esimene osa on ennustusküsimused. Ennustada tuleb peamiselt ühiskonna ja majanduse sündmusi. Vastused tuleb saata ettenähtud kuupäevaks ja sündmuste toimumise järel on võimalik saada kuni 600 punkti.

Olümpiaadil osalejad on Eesti ja välismaa koolide õpilased ja üliõpilased. 15 parimat osalejat saavad rahalisi auhindu ja parimad lisaks medalitele ka muid meeneid.

Võistluse osavõtumaks on 6 eurot! Arvelduskonto: SEB Pank, Tuulberg.eu Liiga, EE761010022041343008, märksõna "olümpiaad + oma ees- ja perekonnanimi". 

Võistluse eesmärgiks on selgitada välja Eesti parimad rahavaldkonna tundjad ja info hankijad.
Küsimusi esitatakse ja vastuseid saadetakse ainult Intermeti vahendusel.
Olümpiaad kestab 1. novembrist 2018 kuni 1. maini 2019.

Tegemist on võistlusega, kus 15. novembriks tuleb vastata ennustusküsimustele ja 15. detsembriks saata ülesannete vastused.

Tehinguid võib aga ei pea tegema. Võistlus ei ole väga ajamahukas, aga eeldab täpsust ja leidlikkust. 

Majandusmäng toimub 15. oktoobris2015 kuni 31. märtsini 2016.
Majandusmängu eesmärgiks on anda osalejatele võimalus teenida kasumlike tehingutega lisapunkte.

Majandustehingute alguses on igal osalejal 1 000 eurot (loe: punkti) . Seda summat on võimalik ostu- ja müügitehingutega kasvatada.
Iga ostu- ja müügitehingu korral läheb tehingutasuna maha 5 EUR (loe: mängupunkti).
Majandustehingute tegemisel tuleb näidata rahasumma, mille eest soovitakse aktsiaid osta. Osta võib ka aktsiate osi, kui raha on.
Majandustehinguid võib teha kogu olemasoleva vaba raha (punktisumma) ulatuses. Osta tehingupäeva sulgemishinnaga.
Kõigi väärtpaberitega, valuutadega ja naturaalkaupadega saab kaubelda kella 23.00-ni sama päeva sulgemishindadega ja alates kella 23.00-st järgmise päeva sulgemishindadega.

Eesti rahaoskuste 2019. aasta olümpiaadile on registreerimine alanud. 1. novembril algavale olümpiaadile on kutsutud noored nii üldarvestuses kui ka põhikooli arvestuses. Auhinnad on eraldi mõlemas vanusegrupis. Sel hooajal on osalejatele 6 ennustusküsimust ja 6 ülesannet, mis annavad kokku maksimaalselt 1200 punkti. Lisaks saab kogu võistluse käigus punktide juurdeteenimiseks teha majandustehinguid 1200 punkti ulatuses.

Olümpiaadi parimad kutsuti vastuvõtule Riigikogu rahanduskomisjoni

sinu võimalus! aastast 2004

Ees- ja perekonnaimi  
Õppeasutus  
Klass/kursus  
Email  
Vanuseaste  

Hõbedale tuli taas Markus Meier (Tartu Treffneri Gümnaasium) ja pronksi saavutas Rainer Kravets (Tallinna Reaalkool). Põhikooli õpilaste arvestuses tuli olümpiaadi meistriks samuti Enrik Lillemaa. Talle järgnesid Armo Tann ja  (Haapsalu Põhikool) ja Henrik Tali (mõlemad Kilingi-Nõmme Gümnaasium). Kokku registreerus olümpiaadile 70 noort.