eesti rahaolümpiaad on algamas!

24.01.18.: 24. jaanuaril tähistab Tuulberg Index OÜ oma registreerimise 10. aastapäeva. Just sellest ajast alates haldab osaühing juba varem eraviisiliselt algatatud samanimelist väärtpaberiindeksit. Indeksit arvutatakse indeksisse ostetud turuinstrumentide ostu- ja müügihindade vahe alusel. Oluliseks peetakse suurt hajutatust ja eeskujuks on võetud erinevate riikide pensionifondide haldamine.

tuulberg index OÜ sai 24. jaanuaril 10-aastaseks

Tuulberg indexi osanikke on 4 isikut ja lisaks on mõned indeksisse investeerijad. Viimastel aastatel on index tegemas tähelendu hariduse vallas, kaasates hetkel 107 noort ja andekat inimest kümnekonnast riigist indeksisse ostude ja sellest müükide kujundamisse. Tulemused on aina paremad.

Tuulberg Index on üle 12 aastase tegevuse käigus tõusnud 7,46 korda. Nii häid tulemusi ja originaalseid lahendusi on raske leida.  Edu edaspidiseks, noored!

Eesti 2018. aasta rahaolümpiaadi võitis Enrik Lillemaa

01.05.18.: Eesti rahaoskuste olümpiaadil tuli võitjaks Rakvere Reaalgümnaasiumi 9. klassi õppur Enrik Lillemaa. Talle järgnesid eelmisel aastal samuti hõbemedalile tulnud Markus Meier (Hugo Treffneri Gümnaasiumi 11. klass) ja Rainer Kravets (Tallinna Reaalkooli 11. klass). Esikolmiku vahel käis väga pingeline punkt-punkti võistlus ja võitja ei olnud kuni viimase minutini kindel.

Põhikooliarvestuses tuli Eesti meistriks absoluutarvestuse võitja Enrik Lillemaa. Temale pakkusid tugevat konkurentsi hõbedale tulnud Armo Tann (Kilingi-Nõmme Gümnaasium) ja Henrik Tali (Kilingi-Nõmme Gümnaasium). 

Võistlus toimus juba 15. korda ja oli sel hooajal väga tasavägine ja heal tasemel.

Olümpiaadil tuleb ennustada majandus- ja ühiskonnauudiseid, lahendada majandusmatemaatika ülesandeid ja võib teha majandustehinguid.

Betty annette laas võitis eesti 2019. aasta rahaolümpiaadi

01.05.19.: Eesti rahaoskuste olümpiaadil võitis seekord Batty Annette Laas (Gustav Adolfi Gümnaasiumi 12 A klass). Betty alguses ei saanud mitte kuidagi vedama, aga viimastel nädalatel tegi neiu ülimalt tarku otsuseid ja kindlustas esikoha üsna veenvalt. Teisele kohale tõusis viimase kuul tehtud õnnestunud tehingutega Karl Renno Eesti Maaülikoolist. Kolmaks tuli paljudele üllatuslikult Viljandi Paalalinna Kooli 9B klassi õpilane Hanna Jaani.

 

Sel hooajal oli väga palju ja samas heade tulemustega õpilasi põhikoolidest. 

Nagu mainitud tuli põhikoolide arvestuses Eesti meistriks Hanna Jaani. Hõbedale tuli Liisa-Lotte Pehter Ülenurme Gümnaasiumist ja kolmanda koha saavutas Siim Viilukas Gustab Adolfi Gümnaasiumist. Kokku osales 125 noort rahatarka.

Järgmine olümpiaad algab 1. novembril 2019. 

Tõnis Jäädmaa võitis eesti 2020. aasta rahaolümpiaadi

01.05.20.: Eesti rahaoskuste 2020. aasta olümpiaadi võitis Tõnis Jäädmaa (Võru Gümnaaiumi 10R klass). Tõnis alustas väga edukalt ülesannete lahendamise ja ennustusvastustega. Seejärel paarikuulise pausi järel keskendus noormees Aafrikale ja sealt saavutas noormees kiirelt ülekaaluka juhtpositsiooni.Teisele kohale tuli Kevin Kuhi (Eesti Maaülikool) ja kolmanda koha saavutas Henrik Jõesalu (Saku Gümnaasium). 

AIna rohkem on osalejaid põhikoolidest. Väga pingelise võistluse tulemusena tuli põhikoolide Eesti meistriks Mark Marcel Schwindt (Haapsalu Põhikool), teisel kohale tuli Kert Kallas (Haapsalu Põhikool) ja kolmanda koha saavutas Kadri Pahtma (Tartu Forseliuse Kool). Sel aastal saavutati väga häid tulemusi majandustehingutega, seda tänu tugevale majandustõusule kogu maailmas.

Järgmine rahaoskuste olümpiaad algab 1. novembril 2020.