Uudised

sinu spordivõimalus! aastast 1995

Tuulberg.ee Liiga ajalugu

liiga on eesti üks suuremaid spordiklubisid ja rahvusvahelise haardega

Tänavakorvpallisari Haapsalu Street alustas tegevust 2005. aastal. Osalejad on on alati olnud ainult Läänemaalt. Mängitakse 4:4 üle välja kohandatud tänavakorvpallireeglite järgi.

Haapsalu Beach' i esimesed meistrivõistlused peeti 1997. aastal meestele. Hilisematel hooaegadel on korduvalt toimunud ka naistevõistlus ning paaril hooajal segapaaride turniirid. Haapsalu Beach on tuntud üle kogu Eesti ja ka rahvusvaheliselt. Osalejaid on olnud enamikest maakondadest ja ka Prantsusmaalt ning Leedust.

Lääne Korvpalliliiga on MTÜ Tuulberg.eu Liiga vanim spordiprojekt. Liiga alustas tegevust 1996. aastal ja on kaasanud ligi 400 mängijat Lääne-Eestist, Harjumaalt ja Tallinnast.

Hõbedale tuli Markus Meier (Tartu Treffneri Gümnaasium) ja pronksi saavutas Hans Markus Kalmer (Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium). Põhikooli õpilaste arvestuses tuli olümpiaadi meistriks Mihkel Teinemaa (Jakob Westholmi Gümnaasiumi 9C klass). Talle järgnesid Marlene Schwindt (Haapsalu Põhikool) ja Annaliisa Roots (Kose Gümnaasium). Kokku registreerus olümpiaadile 154 noort).

Rannavollesarja Haapsalu Beach 2016 meistriteks tulid Lauri Loorits - Martin Loorits. On märkimisväärne, et tegemist on ühe perekonnaga, kus isa Martini suured kogemused ja poeg Lauri kasvav võimsus ja paranev tehnika annavad häid eeldusi edukaks võistlemiseks. Kuni 18-aastaste seas olid edukaimad Eerik Salf - Sten-Mark Alberg. Kokku osales Haapsalu Beachil 36 mees- ja 5 naismängijat.

MTÜ Tuulberg.eu Liiga asutati 1995. aasta juunis. Liiga alusepanijaks oli Haapsalu Noorte Meeste Kristlik Ühing (NMKÜ). Kuna aga Haapsalu NMKÜ tegevus oli vaibumas, siis andis SL Läänela soovituse luua oma apordiklubi. 

Esmalt kandis liiga nime NMKÜ Haapsalu Korvpalliliiga. Kuna 1997. aastast laienes tegevus ka võrkpallile, siis aastal 1999 otsutati Liiga ümber nimetada NMKÜ Haapsalu Liigaks.

Kuna liiga tegevuste hulka lisandusid Eesti rahateduste meistrivõistlused (2003. aastast) ja ka tänavakorvpallisari Haapsalu Street, siis otsustas liiga valida endale 2010. aastal uue nime - MTÜ Tuulberg.eu Liiga.

MTÜ Tuulberg.eu Liiga on oma tipphetkedel haaranud liikmeskonda üle 400 inimese, olles seega Eesti üks suurimaid noorteühinguid. Hetkel on liigal 73 liiget ja need on enam kui 90% ulatuse noored.

Hõbedale tuli taas Markus Meier (Tartu Treffneri Gümnaasium) ja pronksi saavutas Rainer Kravets (Tallinna Reaalkool). Põhikooli õpilaste arvestuses tuli olümpiaadi meistriks samuti Enrik Lillemaa. Talle järgnesid Armo Tann ja Henrik Tali (mõlemad Kilingi-Nõmme Gümnaasium). Kokku registreerus olümpiaadile 70 noort. Fotodel: Enrik Lillemaa